İran Teknolojisi

İran Yapımı Denizaltı Düşmanları Çok Şaşırtacak

İran Ordusu Deniz Kuvvetleri Komutanı, bugün sabah saatlerinde düzenlediği basın toplantısında, yerli imkanlarla üretilen İran yapımı denizaltı “Fatih”in ülke düşmanlarını çok şaşırtacağını belirtti.İran Ordusu Deniz Kuvvetleri Komutanı Tuğamiral Hüseyin Hanzadi, bugün sabah saatlerinde düzenlediği basın toplantısında gazetecilere açıklamalarda bulundu.

Tuğamiral Hanzadi, yerli imkanlarla üretilen İran yapımı denizaltı “Fatih”in ülke düşmanlarını çok şaşırtacağını belirterek, önümüzdeki haftada “Sahand” destroyeri ile denizaltı “Fatih”in Deniz Kuvvetleri’nin envanterinde yer alacağını açıkladı.

İran’ın bölgedeki dostlarıyla iyi ilişkilere sahip olduğunu kaydeden Tuğamiral Hanzadi, “Kendi silahlarımızı üretiyoruz, bu askeri ekipmanları kullanacak gençleri de kendi ülkemizde yetiştiriyoruz.” dedi.

Tuğamiral Hanzadi, yaptırımların deniz kuvvetlerini etkileyip etkilemeyeceği konusunda, “Yıllardır İran’a yönelik yaptırımlar uygulanmaktadır. Yaptırımlar kendi ayaklarımızın üzerinde durmamızı öğretti. Böylece güvenlik için herhangi bir ülkeye gerek olmadığını öğrendik.” ifadelerini kullandı.

İran Ordusu ile Devrim Muhafızları’nın birlik içinde olduğunu savunan Tuğamiral Hüseyin Hanzadi, Fars Körefezi ile Hürmüz Boğazı’nın güvenliği hakkında şunları kaydetti: “Burada güvensizlik yok, Devrim Muhafızları bu bölgenin güvenliğiyle sorumlu. Bu bölgenin güvenliğini yabancı güçlerin varlığı olmadan bağımsız bir şekilde sağlayabiliriz.

https://irangercekleri.com/irana-yonelik-ilac-ve-gida-yaptirimi-abdnin-tezat-icinde-oldugunun-gostergesidir/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu