Bediüzzaman Said Nursi (r.a)İslami VahdetKaynaklar

İran İslam İnkılabı, İslami Vahdet’i tesis etmek için elinden geleni yapmaktadır

İran İslam İnkılabı, İslami Vahdet’i tesis etmek için elinden geleni yapmaktadır. İran İslam Cumhuriyeti’nde düzenlenen İslami Uyanış temalı fotoğraf sergisinde İslam dünyasının öncü alimlerine herhangi bir mezhebi ayrım yapılmadan yer verilmesi bir kez daha İslam düşmanlarının tefrika planlarına büyük bir darbe indirilmesine vesile olmuştur. Üstad Bediüzzaman Said-i Nursi hazretleri ve Şehid Seyyid Kutub gibi Sünni aleminin büyük alimlerini İslami Uyanış önderi olarak tanıtan İran İslam İnkılabı mezhepsel fitne peşinde koşanlara da tutunacak bir dal bırakmamıştır.

Hep birlikte ALLÂH’ın ipine (kitâbına, dînine) sımsıkı sarılın. Parçalanıp ayrılmayın. ALLÂH’ın üzerinizdeki ni’metini düşünün. Hani siz birbirinize düşmanlar idiniz de, O, kalplerinizi birleştirmişti. İşte O’nun (bu) ni’meti sâyesinde kardeşler olmuştunuz. Yine siz, bir ateş çukurunun tam kenarında iken oradan da sizi O kurtarmıştı. İşte ALLÂH size âyetlerini böyle apaçık bildiriyor ki, doğru yola eresiniz. İçinizden hayra çağıran, iyiliği emredip kötülükten men’ eden bir topluluk bulunsun. İşte kurtuluşa eren onlardır. Kendilerine apaçık deliller geldikten sonra parçalanıp ayrılığa düşenler gibi olmayın. İşte bunlar için büyük bir azâb vardır.(Al-i İmran Suresi, 103-104-105.ayet)

Ayrıca ALLÂH’a ve Resûlü’ne itâat edin. Ve birbirinizle nizâlaşmayın (didişmeyin). Sonra içinize korku düşer ve kuvvetiniz elden gider. Sabırlı olun, çünkü ALLÂH sabredenlerle berâberdir. (Enfal Suresi, 46.ayet)

https://irangercekleri.com/seyyid-imam-ali-hamaney-donald-trumpi-kucuk-dusurdu/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu