Filistinİmam Humeyni (r.a)İran Gerçekleri

Filistinli Alimler Konseyi: İmam Humeyni Filistin Meselesini Diriltti

Filistinli Alimler Konseyi Sözcüsü Şeyh Muhammed Mevut yaptığı açıklamada, Rahmetli İmam Humeyni’nin mübarek Ramazan ayının son Cuması’nı Kudüs Günü olarak ilan etmekle Filistin meselesini dirilttiğini belirtti.
Şeyh Mevut bu bağlamda Resa haber ajansına yaptığı açıklamada, Filistin meselesinin İslam ümmetinin meselesi olduğunu ifade ederek, İslam dünyasının var gücüyle Filistin halkının yanında durması gerektiğini, İran İslam Cumhuriyeti’nin Filistin meselesini savunan tek ülke olduğunu kaydetti.

Lübnan Ehl-i Sünnet alimi, İran İslam Cumhuriyeti’nin tüm gücü ve imkanıyla direniş cephesi, Hizbullah, Filistin ve İslam dünyası ve müstazafların esas meselelerini desteklediğini vurguladı.

Şeyh Mevut ayrıca ABD büyükelçiliğinin Kudüs’e taşınmasına işaretle, ABD Başkanı Donald Trump’ın Kudüs’ü yahudileştirmek ve Kudüs’ü işgal rejiminin başkenti olarak tanıma kararı ve de bazı Arap ülkelerinin İsrail ile ilişkilerini normalleştirme çabalarının ardından Siyonist rejimin Filistinliler’e karşı komplosunun arttığını söyledi.

Filistinli Alimler Konseyi Sözcüsü ayrıca, Filistin meselesinin Siyonist rejim ile müzakere yapılmadan çözülmesi gerektiğini belirterek, Filistinli yetkililerin Batı Yaka’da 3. intifadayı ilan etmeleri gerektiğini kaydetti.

https://irangercekleri.com/anadolu-aleviligi-masali/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu