İran Gerçekleri

Trump Askeri Açıdan Daha Fazla Bilgi Sahibi Olmalı

İran Ordusu Deniz Kuvvetleri Komutanı Tuğamiral Hanzadi, yerli imkanlarla ilki inşa edilen orta sınıf denizaltı Fatih’in yakında İran donanmasına ilave edileceğini duyurdu.
İran Ordusu Deniz Kuvvetleri Komutanı Tuğamiral Hüseyin Hanzadi, “Doğal olarak, eğer bir ülke yaptırımları başarıyla atlatmak istiyorsa ve güvenlik gibi önemli bir konuda kendi başına ayakta durmak istiyorsa sahip olduğu potansiyellerine başvurmalı.” dedi.

“Geçtiğimiz hafta iki denizaltı ve birer destroyer İran donanmasına eklendi.” ifadesini kullanan Tuğamiral Hanzadi, yerli imkanlarla ilki inşa edilen orta sınıf denizaltı olan Fatih’in yakında İran donanmasına ilave edileceğini duyurdu.

Tuğamiral Hanzadi, bu denizaltının daha önce inşa edilmiş olan denizaltılardan bir adım önde olduğunu anlatarak, “Fatih yeni nesil denizaltı olarak sayılıyor ve önceki yapılanlara göre daha fazla yeteneğe sahip.” açıklamasını yaptı.

Hürmüz Boğazı’na dair Tuğamiral Hanzadi, “Bu boğazın değeri onun açık olmasına bağlı. Bu yüzden hiçkimse enerji taşımacılığı açısından büyük bir stratejik değere sahip olan boğazı kapatmak istemez.” değerlendirmesinde bulundu.

Tuğamiral Hanzadi, ABD Başkanı Trump’ın geçenlerde Amerikan donanmasının Fars Körfezi’nde bulunduğunu ve hiçkimsenin onlarla uğraşmadığı yönündeki iddialarına atıfta bulunarak, şunları kaydetti:

“Bana göre Trump askeri varlığı hakkında daha fazla bilgi sahibi olmalı. Onlar çoktan bölgemizde bulunmuyorlar, çünkü onların bölgemizdeki varlığı anlamsız. Yabancı güçlerin varlığı güvensizlik yaratmaktan başka herhangi bir getirisi yok.”

https://irangercekleri.com/ittifak-resmilesecek/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu