İmam Ali Hamaney

İmam Ali Hamaney: Sokaklardaki Şehitlerin Adı, Devam Etmesi Gereken Bir Nimettir

İslam inkılabı rehberi İmam Ali Hamaney yayınladığı bir mesajda, “Şehitlerin adı ve şehadet ünvanının sokaklar ve caddelerin başında yer alması, ülke için devam etmesi gereken bir onur ve nimettir” dedi.

İslam inkılabı rehberi İmam Ali Hamaney, Kutsal savunma haftası, şehitler ve gaziler günün yıl dönümü münasebetiyle yayınladığı ve Şehitler ve Gaziler kurumundaki temsilcisi, Huccet’ul İslam Şehidi Mahallati tarafından Tahran’ın Behişt-i Zehra şehitliğinde okunan mesajda, şehitlerin adı ve hatırasının milletin yüceliği ve zafere doğru yolun belirtisi olduğunu vurgulayarak, “bu nimet hali hazırda tüm ülkede var ve devam etmesi gerekiyor.” Hatırlatmasında bulundu.

İmam Ali Hamaney ayrıca mesajında şehitlerin cesur fedakarlıklarının milletlerin azameti ve onların uygarlık ve kültürel temellerinin derinliğini ispatladığını belirtti.

İslam inkılabı rehberi ayrıca “şehitlerin nurlu isimlerine saygı duymak ve hatıralarda onların yüce konumunu kalıcılaştırmakla görevliyiz.” vurgusunu yaptı.

https://irangercekleri.com/lubnan-hizbullahinin-vurdugu-askeri-jipte-olen-siyonist-israilin-kuzey-bolgesinden-sorumlu-generalin-fotografi-yayinlandi/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu