Filistin

Hamas: Hizbullah ile ilişkimiz güçlü ve seçkindir

İslami Direniş Hareketi (Hamas), işgal rejimi medyasında yer alan ve işgal ordusunun Gazze Şeridi’ne düzenleyeceği bir saldırıya misillemede bulunmak amacıyla Hamas’ın Güney Lübnan’da füze tersanesi kurduğunu iddia eden haberleri yalanladı.

Lübnan En-Neşre sitesinin Hamas’tan bir yetkiliye dayandırdığı haberde, işgal rejimi medyasında yayınlanan haberlerin amacının Hamas ve Hizbullah’ın arasını açmak olduğu ifade edildi.

Filistin Enformasyon Merkezi’nin aktardığına göre Hamas yetkilisi, Hamas ve Hizbullah arasındaki ilişkilerin güçlü ve seçkin olduğunu söyledi.

İşgalci düşmana karşı Filistin toprakları dahilinde mücadele ettiklerini belirten Hamas yetkilisi, Lübnan’ın hususiyetine saygı duyduklarını ve iç işlerine karışmadıklarını bildirdi.

Hamas yetkilisi, Hamas’ın Filistin dışında askeri faaliyeti olmadığını kaydederek, hareketin kuruluşundan bu yana Filistin dışında tek kurşun dahi atmadığını söyledi. İşgal rejiminde yayınlanan Maariv gazetesi, yayınladığı bir haberde, Hamas’ın Güney Lübnan’da askeri altyapı oluşturmasına Hizbullah’ın engel olduğunu ileri sürmüştü.

İLGİLİ YAZI:
https://irangercekleri.com/hizbullah-uyesi-ayetullah-hamaneinin-kuduste-cemaatle-namazi-kilinacagi-sozu-tahakkuk-bulacak/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu