Genel

Arabistan ile İsrail Arasında İran İle Mücadele Konusunda Mektuplaşma

İbranice yayın yapan İsrail Hayyum internet sitesinin haberine göre; Suudi veliaht prens Muhammed Bin Selman Kahire’ye yaptığı ziyarette Mısırlı aracılılar vasıtasıyla İsrailli yetkililere mektup gönderdi.

Bu site daha sonra Mısırlı üst düzey yetkililerinden naklederek şunları yazdı: Suudi yetkililer ile İsrailli yetkililer arasında doğrudan bir telefon görüşmesi yapılmadı ancak Mısır güvenlik birimleri iki taraf arasında bilgi ve mektup aktarımı yaptı.

Buna göre, gönderilen mektuplarda odak nokta İran ile mücadele ve bölgede bir barış anlaşması yapılması idi. Mektuplarda ayrıca, Arabistan ve Siyonist Rejim yetkilileri İran’ın Batı Asya’da oluşturduğu tehdit konusundaki endişelerini dile getirdiler.

Bu internet sitesi daha sonra Batı Asya’daki mezhepsel anlaşmazlıklara işaret ederek şunları yazdı: Arabistan ile Siyonist Rejim arasındaki mektuplaşma İsrail ile Sünni ülkeler arasında İran’a karşı güvenlik işbirliğinin düzeyini göstergesidir.

Bu mektupları ifşa eden kaynak daha sonra şunları yazdı: Arabistan, Mısır, Ürdün ve işgal altındaki Filistin arasındaki ortak deniz sınırlarının varlığını dikkate aldığımızda, uluslararası bir boyutta İsrail’in de bir parçası olacağı Arabistan’ın Nevin şehri projesinin yapılması gerekir.

İLGİLİ YAZI:
https://irangercekleri.com/yahudi-lobisininden-suudi-arabistana-ovguler-iran-onlarin-da-bizim-de-ortak-dusmanimiz/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu